Tüylerin Dilinden Anlayan Kadın

zeynepTüylerin Dilinden Anlayan Kadın
Zeynep Ocak (Güzellik Uzmanı)

İğneli epilasyon akımla çalışılan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar.

Kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlama imkanı vardır. İğneli epilasyon kalıcı çözümlerdendir. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır.

Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy ve yoğunluğuna göre tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik eresine göre değişir. Özel eğitim ve optimal çalışma şartlarının yanı sıra, başarılı bir iğneli epilasyon için güzellik uzmanının becerisi önemli rol oynar. Uygulama elbette ki bir eğitim gerektirir. Ancak iğneli epilasyon diğer adı, etkisi tartışmasızdır. Gerçekten daimi olarak tüylerden kurtarmasının yanı sıra, başka yöntemlere nazaran her türlü yüt renginde ve kalınlığında kullanılabiliyor. Cildin tipi, rengi ve özelliğinin hiçbir önemi yok.

İğneli epilasyon güvenli bir yöntem midir?

İğneli epilasyon etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.

İğneli epilasyon ağrılı mıdır?

İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline, uygulayan uzmana ve kullanılan yönteme göre değişir. Gerek duyulduğunda epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı az hissetmeleri sağlanmaktadır.

İğneli epilasyonun yan etkileri nelerdir?

İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

Hangi vücut bölgeleri tedavi edilebilir?

Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir.

İğneli Epilasyon ne kadar süre devam edebilir?

İğneli epilasyon düzenli gelindiğinde Lazer Epilasyondan önce hızlı sonuç veriyor ve yan etkisi yoktur. Tedavi süresi kişiden kişiye, tedavi edilen alan ve kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. İğneli epilasyon da ilk tedaviden itibaren etkili sonuçlar alınmaya başlanır. Tedavi seansları başlangıçta sık sık oluyor daha sonraları daha seyrek uygulanmaktadır.

Yüz ve gözaltı bölgesine yapıldığında zarar verir mi?

Kesinlikle zarar vermiyor artı cilde yüksek anti aging görevi görüyor.

İğneli epilasyon mu daha garantilidir lazer epilasyon mu?

Her iki yöntemin de avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. İğneli epilasyon tecrübeli bir teknisyen tarafından uygulandığında her çeşit kıl ve cilt tipinde aynı derecede başarılı sonuç verirken, lazer epilasyonun başarısı kişiden kişiye değişebilmektedir. Erkek ve bayanlarda yüz bölgelerine lazer yapıldığında, tüylerde dağılma ve çoğalma oluyor.

Erkekler İğneli Epilasyon tercih ediyor mu?

Evet. Son zamanlarda erkekler iğneli epilasyonu tercih etmeye başladı. Özellikle yanak ve omuz bölgelerinde çok iyi sonuçlar alınıyor.

Yüzde ve diğer bölgelerde iz kalır mı?

Yeni sistemdeki iğneli epilasyonda iğneleri çok incedir saç kılınız kadar inceliktedir ve leke bırakmıyor. Uygulayan uzun süre deneyimli, uzman olması şarttır.

Etiler’de 1994 yılında Güzellik Uzmanı Zeynep Ocak tarafından kurulan Epi Beauty de, dünya ve ülkemizin önde gelen hekimlerince tercih edilen ve FDA onaylı aletlerle çalışmamız, her şeyden önce insan sağlığına verdiğimiz önemin en açık göstergesidir.

Sağlığından ödün vermeden “Daha güzel bir yaşam” isteyen herkesi merkezimize davet ediyoruz.

Yasal Uyarı

Web Sitesi, içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-danışan ilişkisi sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Tüm uygulamalar kişiye özeldir, uygulama sonuçları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Cilt ve kıl yapısına bağlı olarak sonuçlar farklılık gösterebilir.